23 januari 2018
Het is feest bij Rompa Shunxing. Deze maand is het precies dertien jaar geleden dat de vestiging in Jiangmen, China, haar deuren opende. Anderson Wang, general manager van Rompa China, was er vanaf het prille begin bij.
Sinds eind 1990 doet Rompa al zaken in China. “De productie besteedden we in het begin uit aan lokale partners. In 2005 openden we onze eerste eigen fabriek in China”, vertelt Anderson. De locatie van de fabriek werd Jiangmen, een stad in de bruisende parelrivierdelta. Een gebied dat de afgelopen decennia is uitgegroeid tot een van de grootste industriële zones ter wereld. Met een toepasselijke bijnaam: The Workshop of the World.
Metamorfose van de regio
Werd de delta begin jaren negentig nog vooral bevolkt door exportfabrieken met goedkope arbeidskrachten, inmiddels heeft er een ware metamorfose plaatsgevonden. De fabrieken van nu kenmerken zich door producten van uitzonderlijke kwaliteit, complexe machines, een hoge mate van automatisering en robotisering, en medewerkers met veel vakkennis. De productie is niet alleen op export gericht, maar concentreert zich nu ook op de sterk ontwikkelde lokale markt.